Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów
Nasz Tczew

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zaprezentował swoich kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Tczewie i Rady Powiatu. Podczas konferencji prasowej wsparcia kandydatom udzielił poseł z Tczewa Kazimierz Smoliński.

W sobotę na Bulwarze nad Wisłą Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało konferencję prasową z udziałem kandydatów na radnych miejskich i powiatowych. Partia ta proponuje swoich przedstawicieli we wszystkich czterech miejskich okręgach oraz we wszystkich pięciu okręgach powiatowych. Wśród nich są zarówno osoby młode jak i doświadczeni samorządowcy. Jarosław Kowalczyk, który kandyduje z pozycji nr 1 w okręgu czwartym wymienił wszystkich liderów PiS-u oraz wyjaśnił, na czym lokalni działacze chcieliby się skupić w nadchodzącej kadencji.

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło także kandydatów do samorządu powiatowego. O szczegółach mówi liderka listy w okręgu drugim Barbara Kamińska, która jest przewodniczącą Rady Powiatu Tczewskiego w mijającej kadencji. W sobotnim spotkaniu uczestniczył także poseł na Sejm, tczewianin Kazimierz Smoliński, który zarekomendował lokalnych liderów Prawa i Sprawiedliwości.

W przypadku Rady Miejskiej w Tczewie Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała kandydatów z czterech komitetów lokalnych i dwóch ogólnopolskich partii. Prócz Prawa i Sprawiedliwości jest to również Koalicja Obywatelska. Jeśli chodzi o lokalne ugrupowania, to swoich kandydatów proponuje Porozumienie na Plus, Samorząd OdNowa, Komitet Obywatelski Jan Kulas 2024 oraz Wspólnie dla Tczewa.

Prawo i Sprawiedliwość tym razem nie zaproponowało swojego kandydata na prezydenta Tczewa. Szef powiatowych struktur poinformował nas, że w pierwszej turze PiS nie poprze żadnego z trzech zarejestrowanych nazwisk. Przypomnijmy, że o fotel prezydenta Tczewa ubiega się Łukasz Brządkowski z Samorządu OdNowa, Iwona Ochocka z komitetu Wspólnie dla Tczewa oraz urzędujący prezydent Mirosław Pobłocki z Porozumienia na Plus.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia, a ewentualna druga tura wyborów prezydenckich dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia.