Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

30 stycznia rowerowa
Nasz Tczew

Droga rowerowa w 30 stycznia za droga dla powiatu

W programie Pytania do Starosty zapytaliśmy czy w tym roku będzie realizowana budowa drogi rowerowej w ulicy 30 stycznia w Tczewie. Mirosław Augustyn poinformował, że szacowany koszt tego zadania to 4 miliony złotych. Takich środków nie ma w budżecie powiatu, więc będzie składał wnioski o dofinansowanie tej inwestycji.

W ubiegłym roku starostwo zleciło wykonanie dokumentacji projektowej na wybudowanie półtora kilometrowego odcinka drogi rowerowej w należącej do powiatu ulicy 30 stycznia. Koszt projektu dofinansowało miasto Tczew. Jest to jedna z bardziej uczęszczanych ulic naszego miasta. Są tu szpital, cmentarz, duży zakład produkcyjny, przychodnia medyczna, droga ta łączy osiedla – Starówkę z osiedlem Jabłoniowym i Górkami Przemysłowymi. Droga ma szeroki pas drogowy, ale też rośnie przy niej starych drzew. Projekt jest gotowy, zapytaliśmy starostę Mirosława Augustyna kiedy można spodziewać się realizacji.

Władze Tczewa skorzystały z możliwości dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w którym to programie znalazła się możliwość dofinansowania właśnie dróg rowerowych.
Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie w 50 procentach budowy dwóch odcinków dróg rowerowych, które będą łączyć się nowo budowanym wiaduktem koło dworca PKP. Zapytaliśmy starostę czy powiat skorzystał z tej możliwości dofinansowania.