Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Prezydent otworzył drogę rowerową
Nasz Tczew

Prezydent otworzył drogę rowerową

Prezydent Tczewa w symboliczny sposób otworzył nową drogę rowerową wzdłuż ulicy Żwirki. Włodarzowi towarzyszyli uczniowie i uczennice z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 4.

O tym, że rowerzyści już korzystają z nowej drogi rowerowej na Suchostrzygach, informowaliśmy kilka tygodni temu. Połączyła ona dwie wcześniej wybudowane ścieżki wzdłuż ulicy Armii Krajowej i al. Kociewskiej. W poniedziałek prezydent Mirosław Pobłocki symbolicznie przeciął wstęgę, co oznacza, że nowa droga rowerowa została oficjalnie otwarta. Wydarzeniu towarzyszyli uczniowie z „czwórki”, którzy tuż po przecięciu wstęgi przetestowali drogę rowerową m.in. na rowerach i hulajnogach. Z nowej ścieżki zadowolony jest dyrektor suchostrzyckiej SP4, która znajduje się kilkaset metrów dalej.

O parametrach nowej drogi rowerowej mówi przedstawiciel Miejskiego Zarządu Dróg, który wchodzi w skład Zakładu Usług Komunalnych.

Budowa była dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki zadaniu obecnie w Tczewie jest łącznie 31 km ścieżek rowerowych. Spytaliśmy prezydenta, jakie odcinki powstaną w przyszłym roku. Okazuje się, że jest jeszcze za wcześnie na odpowiedź na to pytanie.