Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Prezydent zachęca do szczepień
Nasz Tczew

Prezydent zachęca do szczepień

W poniedziałek popołudniu został uruchomiony punkt masowych szczepień w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 8. Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 13 do 18. Do punktu mogą się zgłaszać tylko osoby z wyznaczoną wcześniej datą i godziną szczepienia – w hali ósemki nie będzie możliwości zapisu. W kolejnych dniach sprawdzimy, jak punkt funkcjonuje już po otwarciu. Temat masowych szczepień komentuje prezydent Tczewa.

Łącznie od początku pandemii już niemal 9700 osób zachorowało na COVID-19 na terenie powiatu tczewskiego, co stanowi osiem procent wszystkich mieszkańców. W ciągu ostatniego tygodnia sanepid wykrył w naszym powiecie 168 nowych przypadków, czyli o ponad 100 mniej niż w poprzednich tygodniach. Wyraźnie widać, że trzecia fala zaczyna przygasać. W ciągu ostatnich siedmiu dni najwięcej nowych chorych osób zidentyfikowano w środę, mowa o 49 osobach. Sanepid informuje również o liczbie 489 tysięcy mieszkańców województwa pomorskiego, którzy zostali dotąd zaszczepieni.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano 5 kolejnych zgonów spowodowanych koronawirusem. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 227 osób. Tczewski ratusz informuje, że w ciągu ostatnich miesięcy w Tczewie zmarło o 20 procent więcej mieszkańców niż w analogicznym okresie w roku poprzednim. Liczba ta dotyczy wszystkich zgonów, nie tylko tych spowodowanych COVID-em.