Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Gdańska finisz
Nasz Tczew

Przebudowa Gdańskiej na finiszu

Przebudowa odcinka ulicy Gdańskiej wraz ze skrzyżowaniem przy kościele świętego Józefa przebiega sprawnie. Kierownik budowy z firmy MTM ocenił, że dziewięćdziesiąt procent prac jest wykonanych.

Przypomnijmy, że zakres zadania to przebudowa 600-metrowego odcinka Gdańskiej wraz ze skrzyżowaniem przy kościele świętego Józefa. To największa miejska tegoroczna inwestycja drogowa, której koszt to 8 milionów 600 tysięcy złotych. Firma Budowlano-Drogowa MTM z Gdyni rozpoczęła prace w połowie kwietnia.

Już za kilka tygodni ulica Gdańska będzie przejezdna w obu kierunkach na całym przebudowanym w tym roku odcinku. W części od strony Alei Zwycięstwa widać już, że to finisz. Wykonawca pokrywa masą bitumiczną ostatnie fragmenty drogi. Widać duże zaangażowanie w wykończeniu kostką brukową. Najwięcej pracy zostało wykonawcy przy skrzyżowaniu koło kościoła, w tym w części ulicy Sobieskiego. Kierownik budowy Waldemar Babiński zapewnia jednak, że do końca inwestycji blisko. Wyjaśnił, że już wszystkie prace podziemne zostały wykonane i nie powstrzymują ekip odpowiedzialnych za położenie i wykończenie nawierzchni.

Wykańczany jest również odcinek za skrzyżowaniem w kierunku wiaduktu Płażyńskiego. Widać jak bardzo ulica się zmieni. Przybędzie miejsc parkingowych, w innych miejscach będą zatoki komunikacji miejskiej. Od strony ulic Pomira i Koziej będzie ścieżka rowerowa.
Widzowie telewizji tetka zauważyli, że nie na całej długości ulicy udało się zaspokoić potrzeb wszystkich korzystających z ulicy. Pojawiły się pytania o zwężenie chodnika, gdzie będzie konieczność mijania się pieszych i trudności dla osób przemieszczających się w wózkach czy o kulach. Nasi widzowie zauważyli też, że pewne miejsca i wjazd na posesję sprawią kłopoty kierowcom. Do sprawy odniósł się już w programie Pytania do Prezydenta Mirosław Pobłocki. Czy projektant popełnił błąd i czy jest szansa na skorygowanie tych miejsc odpowie w jednym z najbliższych wydań Naszego Tczewa kierownik Miejskiego Zarządu Dróg Marcin Górny.