Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Przyczepiają balkony na osiedlu Garnuszewskiego
Nasz Tczew

Przyczepiają balkony na osiedlu Garnuszewskiego

Na terenie osiedla Garnuszewskiego trwa montaż tak zwanych balkonów przyczepnych. Dostawiane są one do mieszkań, które nigdy nie posiadały takiej konstrukcji. Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej zapowiada, że właściciele mieszkań z bardzo małymi balkonami będą mogli je powiększyć.

Wiosną ubiegłego roku informowaliśmy o pomyśle mieszkańców bloku przy ul. Niepodległości, którzy postanowili dostawić do swoich mieszkań balkony. Spółdzielnia Mieszkaniowa wsparła swoich lokatorów i w drodze przetargu wyłoniła firmę z Gniewa, która rozpoczęła montaż balkonów przyczepnych o powierzchni 3,5 metra kwadratowego. W pierwszej kolejności dotyczy to tych mieszkań na osiedlu Garnuszewskiego, które nigdy żadnych balkonów nie posiadały. Za montaż we własnym zakresie musi zapłacić chętny lokator. Dodatkowo mieszkańcy muszą liczyć się z kosztami wykucia ściany i okna w celu montażu drzwi balkonowych.

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej ma dobrą wiadomość dla tych lokatorów, którzy posiadają bardzo małe balkony o powierzchni jednego metra kwadratowego i chcieliby je powiększyć. Chętni mieszkańcy mogą zgłaszać takie zapotrzebowanie bezpośrednio w siedzibie spółdzielni lub mailowo. W przypadku mieszkań z bardzo małymi balkonami koszt inwestycji byłby mniejszy, ponieważ lokator nie musiałby burzyć ściany w celu wstawienia drzwi balkonowych.