Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Psie zawody po raz piąty w Tczewie
Nasz Tczew

Psie zawody po raz piąty w Tczewie

Tczewski Bulwar Nadwiślański po raz kolejny zapełnił się okrzykami radości i szczekaniem psich sportowców. W miniony weekend w Tczewie odbyły się V Ogólnopolskie Zawody Flyball, czyli wyścigi psich sztafet.

Wydarzenie zorganizowała tczewska drużyna Ultra Flyball Team pod patronatem prezydenta Tczewa oraz Polskiego Związku Flyball. Pod koniec maja zawodnicy brali udział w Mistrzostwach Świata w Belgii. Tuż po powrocie z Belgii tczewska drużyna skupiła się na organizacji zawodów. W miniony weekend na bulwarze rywalizowało ze sobą 14 drużyn z całej Polski, m.in. z Gdańska, Poznania, Skórzewa, Gliwic, Tarnowskich Gór oraz oczywiście z Tczewa. Łącznie w wyścigu wzięło udział 140 zawodników. Drużyny walczyły w trzech dywizjach, które zostały ustalone względem czasu podanego przy zgłoszeniu się na zawody. Tczewska drużyna wystawiła dwa składy, które rywalizowały w drugiej dywizji.

Wśród 14 drużyn, które przyjechały do Tczewa był gdański zespół Fractal, który w weekend ustanowił nowy rekord Polski i zajął pierwsze miejsce w pierwszej dywizji.

1 dywizja:
I miejsce – Fractal International Affair (Gdańsk) – nowy rekord Polski 14,82 s
II miejsce – Fractal VooDoo (Gdańsk)
III miejsce – Warsaw Bullets of Energy (Warszawa)

2 dywizja:
I miejsce – Ultra Flyball Team (Tczew)
II miejsce – Ultra High Risk (Tczew)
III miejsce – Dzikie Gziki (Poznań)

3 dywizja:
I miejsce – Triggers Kabummmm (Tarnowskie Góry)
II miejsce – What the Fractal (Gdańsk)
III miejsce – Space Runners Unleashed (Warszawa)

Tczewska drużyna Ultra Flyball Team zajęła pierwsze miejsce w drugiej dywizji, z kolei zwycięstwo w trzeciej przypadło zespołowi Triggers Kabummmm z Tarnowskich Gór. W Tczewie nie zabrakło również początkującej drużyny z Poznania.