Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Puste lokale na dworcu PKP
Nasz Tczew

Puste lokale na dworcu PKP

Rok po otwarciu zmodernizowanego dworca PKP na prośbę mieszkańców sprawdzamy, dlaczego tak wiele lokali usługowych wewnątrz hali dworcowej jest nadal pustych. Spółka kolejowa odpowiada, że większość z nich jest już wynajęta, a są puste, ponieważ trwają przygotowania do ich aranżacji.

W ubiegłym roku w sierpniu po kilkuletnim generalnym remoncie uroczyście otwarto odświeżony za 18 mln zł dworzec PKP w Tczewie. Goszczący wówczas wiceministrowie, członek zarządu PKP i wojewoda pomorski podkreślali nowoczesność obiektu oraz duży potencjał usługowy, dzięki dostępnej większej liczbie niż przed remontem lokali pod wynajem. Rok później okazało się, że na tym nowoczesnym dworcu nie działają elektroniczne tablice informacyjne z rozkładem jazdy, a większość lokali usługowych jest całkowicie pusta. W nowym programie Telewizji Tetka pt. „Tczew mówi” mieszkańcy kilkukrotnie poruszyli ten temat.

Uwagi mieszkańców przekazaliśmy zespołowi prasowemu spółki PKP S.A., która odpowiada za budynek dworca, w tym za wynajem poszczególnych lokali. Według firmy to, że są one w chwili obecnej puste nie oznacza, że nie są już wynajęte.

Dopytaliśmy również kolej o niedziałające elektroniczne tablice informacyjne. Niedawno chwilowo zaczęły one działać, jednak podczas naszej wizyty z kamerą, wyświetlacze znów były puste. Do naszej redakcji dotarły również sygnały o tym, że toalety w środku hali dworcowej bywają bardzo zanieczyszczane przez niektórych pasażerów. Otrzymaliśmy zapewnienie, że PKP przyjrzy się również i tej sprawie.