Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

nie chcą bloku na osiedlu Prątnica
Nasz Tczew

Radni nie chcą bloku na Prątnicy

Rada Miejska odrzuciła wniosek dewelopera dotyczący budowy budynku wielorodzinnego przy ul. Suchostrzyckiej. Zdaniem radnych nie pasuje on do osiedla Prątnica składającego się głównie z domów jednorodzinnych. Decyzję radnych poparł prezydent Tczewa, z kolei deweloper liczy na to, że inwestycję uda się zrealizować.

Kilka lat temu deweloper z Tczewa kupił od miasta działki pomiędzy aleją Kociewską a ul. Suchostrzycką. Firma zamierzała w tym miejscu wybudować trzykondygnacyjny budynek z 27 mieszkaniami. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni sprzeciwili się budowie tego obiektu. Wcześniej, bo w marcu, mieszkańcy ul. Suchostrzyckiej złożyli w ratuszu swoje krytyczne uwagi na temat planowanej inwestycji.

Inwestor wystąpił o zgodę na budowę na podstawie Lex Deweloper, czyli specustawy z 2018 roku o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących. Z kolei w marcu Rada Miejska zaostrzyła standardy urbanistyczne poprzez stosowną uchwałę. W programie „Pytania do prezydenta” Mirosław Pobłocki stanął po stronie radnych. Prezydent przyznaje, że pomysł inwestora jest zgodny z planem miejscowym.

Deweloper nie chciał skomentować decyzji tczewskich radnych przed naszą kamerą. Poinformował nas jedynie, że sprawa jest w toku. We wniosku inwestora czytamy, że wielorodzinny budynek na granicy Suchostrzyg i Prątnicy zaspokoiłby potrzeby przede wszystkim młodych ludzi. Dodatkowym atutem obiektu miałyby być powierzchnie usługowe na poziomie parteru oraz garaże.

Czy w ratuszu uda się znaleźć kompromis czy też sprawa znajdzie finał w sądzie – tego w tej chwili nie wiadomo. Do tematu będziemy wracać.