Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Rekordowy i jubileuszowy finał WOŚP
Nasz Tczew

Rekordowy i jubileuszowy finał WOŚP

Sukcesem zakończył się jubileuszowy, trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponownie udało się pobić rekord zebranych środków zarówno w skali ogólnopolskiej jak i w skali Tczewa. W naszym mieście wolontariusze zebrali ponad 112 tysięcy zł.

W tym roku Orkiestra zbierała środki pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. Pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W skali Polski WOŚP zebrała ponad 136 milionów złotych. Podobnie jak w poprzednich latach w Tczewie zorganizowano trzy sztaby. Sztab powiatowy koordynowany przez Sławomira Kussowskiego zebrał na terenie gmin powiatu tczewskiego ponad 55 tys. zł, a poprzez aukcje internetowe ponad 15 tys. Z kolei harcerze na czele z Grzegorzem Oszmaną uzbierali w puszkach w Tczewie ponad 28 tysięcy zł.

Wolontariuszy można było spotkać na ulicach, przy sklepach, pod kościołami czy w Galerii Kociewskiej, gdzie atrakcje przygotował sztab Macieja Szulce. Łącznie jego ekipa zebrała ponad 84 tysiące zł. Mieszkańcy chętnie kupowali tak zwane fanty, zarówno na terenie galerii handlowej jak i w sztabie harcerzy przy zabytkowym wiatraku.