Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

inwestycje Grunwaldzka
Nasz Tczew

Rekreacyjne inwestycje budżetu obywatelskiego na finiszu

Wiceprezydent Tczewa do spraw gospodarczych Adam Burczyk w raporcie o bieżących inwestycjach poinformował o bliskim zakończeniu dwóch zadań realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego – ciągu rekreacyjnego wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej i budowie tak zwanej multi-areny na boisku osiedlowym przy ulicach Hanny Hass i Władysława Jurgo.

Oba projekty inwestycyjne zostały zgłoszone przez mieszkańców do ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Przeszły weryfikację urzędu miejskiego i zyskały akcpetacje w głosowaniu w ramach tak zwanych dużych zadań, czyli kosztujących nie więcej niż 250 tysiecy złotych.

Na terenie rekreacyjnym na Suchostrzygach przy ulicach Hanny Hass, Władysława Jurgo i Harcerskiej dokonano rozbudowy części placu zabaw. Największe wrażenie na mieszkańcach, zwłaszcza dzieciach spędzających tu czas, robi jednak budowa tak zwanej multiareny na osiedlowym boisku. Po zakończeniu inwestycji będzie można tu grać w piłkę nożną, unihokeja, piłkę ręczną, a nawet siatkówkę.

Inwestycja ta kosztuje 235 tysięcy złotych. Nieco mniej, bo 213 tysięcy to koszt utworzenia ciągu rekreacyjnego wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Na utwardzonym terenie będzie trawa, wiele tu nasadzeń drzew i roślin, także elementów małej architektury. Nie zabrakło elementów do zabawy dla dzieci. Chociaż oficjalny termin zakończenia tej inwestycji to 14 listopada, zauważyliśmy, że najmłodsi mieszkańcy już z radością korzystają z nowej infrastruktury.