Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Remont dworca bez zakłóceń
Nasz Tczew

Remont dworca bez zakłóceń

Wykonawca remontu dworca kolejowego w Tczewie zakończył prace rozbiórkowe i przystąpił do kolejnego etapu modernizacji. Wartość inwestycji, której realizacja potrwa łącznie osiemnaście miesięcy, to ponad 17 mln zł.

Przypomnijmy, że generalny remont dworca PKP w Tczewie ruszył we wrześniu ubiegłego roku. Firma Poleko Budownictwo wyłączyła wówczas z użytkowania lewą stronę hali dworcowej za pomocą dodatkowej ściany. Wewnątrz hali czynne są jedynie kasy biletowe, z kolei inne punkty usługowe na czas remontu musiały opuścić budynek dworca. Podczas pierwszych miesięcy robotnicy prowadzili prace rozbiórkowe, które zostały już zakończone.

Prawdopodobnie latem wykonawca przystąpi do remontu prawej strony hali dworcowej, w związku z czym obecnie zamknięta lewa strona, zostanie wówczas udostępniona podróżnym.

Zakończenie prac planowane jest w III kwartale 2021 roku. Inwestycja potrwałaby krócej, gdyby dworzec PKP został całkowicie zamknięty. Z uwagi na duży ruch pociągów i licznych pasażerów, modernizacja musi odbywać się przy jednoczesnym zapewnieniu obsługi podróżnych. Dodajmy, że niedaleko dworca trwa budowa miejskiego parkingu dwupoziomowego na ponad sto miejsc. Obiekt ma być gotowy do końca czerwca.