Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

inwestycje miejskie - Wigury i Nowosuchostrzycka
Nasz Tczew

Ruszają miejskie drogowe inwestycje

Jeszcze w tym miesiącu ruszy przebudowa ulicy Wigury. Powstanie też brakujący odcinek Nowosuchostrzyckiej. To największe miejskie inwestycje na 2015 r.

Przetarg na modernizacje pierwszego etapu ulicy Wigury został rozstrzygnięty. Znamy wykonawcę i kwotę za jaką zrealizowana zostanie inwestycja. W najbliższych dniach poznamy rozstrzygnięcie przetargu na budowa ostatniego odcinka Alei Kociewskiej, czyli tzw. Nowosuchostrzyckiej.

Ulica Wigury czeka na modernizację wiele lat. W konkursie na najgorsza nawierzchnię w Tczewie ta droga byłaby w czołówce z dużymi szansami na mistrzostwo. Dodajmy jednak, że na remont w naszym mieście czeka wiele dróg obsługujących większą liczbę mieszkańców, gdzie jest też większe natężenie ruchu. Wigury jak na drogę osiedlową jest też ulicą dość długą. Dlatego inwestycję podzielono na dwa etapy. W tym roku zaplanowano modernizację odcinka od drogi krajowej 91 do skrzyżowania ze Żwirki. Niedawno poznaliśmy wynik przetargu na ten remont.

Jedną przecznicę dalej w odległości ok. 200 metrów będzie realizowana inna ważna drogowa inwestycja. Ostatni etap budowy Alei Kociewskiej, ulicy roboczo nazywanej Nowosuchostrzycką. Zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach programu rządowego, tzw. schetynówki i będzie realizowane wspólnie z powiatem. Niebawem poznamy wynik przetargu.