Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Ruszyły szczepienia seniorów 80+
Nasz Tczew

Ruszyły szczepienia seniorów 80+

W tym tygodniu w całej Polsce ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19 u seniorów powyżej osiemdziesiątego roku życia. Sprawdziliśmy na przykładzie jednej z tczewskich placówek, jak przebiega szczepienie i jak przedstawia się sytuacja z zapisami osób 70+.

W Tczewie działa sześć punktów szczepień przeciwko COVID-19: Przychodnia Rogowscy przy ulicy Jasia i Małgosi na osiedlu Bajkowym, NZOZ Medyk przy ulicy Wojska Polskiego 5, przychodnia Pelmedu przy ulicy 1 Maja i dwie przychodnie Medici przy ulicy Sobieskiego i także przy ulicy Armii Krajowej. Z kolei spółka Medical otworzyła specjalnie na potrzeby szczepień punkt przy ulicy Kościuszki, gdzie udaliśmy się z kamerą. Przypomnijmy, że z powodu bardzo małej liczby szczepionek każda placówka otrzymała ich jedynie 30.

Na szczepienia można zapisać się telefonicznie poprzez ogólnopolską infolinię, internetowo poprzez Profil Zaufany lub bezpośrednio w danym punkcie szczepień. Seniorzy najczęściej korzystają z tej ostatniej metody, dlatego w piątek w całej Polsce, także w Tczewie, pod punktami szczepień tworzyły się długie kolejki osób 70+. Niestety bardzo często słyszeli oni, że nie ma już dla nich miejsc. Przedstawicielka Medicala zapewnia, że niezależnie od metody zapisu, kolejka jest jedna.