Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Szpital zaprasza na badanie piersi
Nasz Tczew

Szpital zaprasza na badanie piersi

Szpitale Tczewskie zakupiły nowy, cyfrowy mammograf i w związku z tym zapraszają pacjentki na bezpłatne badanie piersi. Jednocześnie prezes placówki zapowiada, że od 1 lutego rehabilitacja i fizjoterapia realizowane w budynku przy ul. 1 maja zostaną odblokowane dla pacjentów bez koronawirusa.

Pod koniec października Szpitale Tczewskie zostały przekształcone w placówkę jednoimienną leczącą wyłącznie pacjentów z koronawirusem. Aktualnie trwa częściowe odmrażanie niektórych oddziałów szpitala.

Prezes informuje, że mimo otwarcia oddziału rehabilitacji dla pacjentów bez COVID-19, zgodnie z zapowiedzią powstanie tam nowa instalacja tlenowa. Podobnie będzie na oddziale ginekologicznym. Placówka za pośrednictwem wojewody pomorskiego otrzymała na ten cel 350 tysięcy zł od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Szpitale Tczewskie zapraszają na bezpłatne badanie piersi. Dodajmy, że darmowe badanie piersi odbędzie się także w Pelplinie. Mobilna pracownia mammograficzna Lux Med będzie do dyspozycji pań 25 lutego. Zarejestrować można się na stronie mammo.pl.