Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

rewitalizacja Zatorze
Nasz Tczew

Są chętni na rewitalizację Zatorza

W tym roku zostanie zrealizowany największy etap rewitalizacji Zatorza. Do przetargu na przebudowę kilku ulic tego osiedla i założenia sieci monitoringu przystąpiło sześć firm.

Rewitalizacja osiedla Zatorze to proces, na który składa się wiele elementów. Niebawem zakończy się budowa obiektu wraz z otoczeniem przeznaczonego na funkcjonowanie placówki o nazwie Klub Rodzinny Zatorze. Za kilka tygodni powinna rozpocząć się największa część rewitalizacji poprawiająca infrastrukturę dzielnicy. Projekt nazywa się „Rewitalizacja – poprawa bezpieczeństwa – wykonanie systemu monitoringu i oświetlenia wraz z poprawą infrastruktury drogowej, zagospodarowanie terenu zadworcowego na osiedlu Zatorze w Tczewie”.

W zakres projektu wchodzi szereg zadań, które podzielono na kilka etapów, a realizowane będa w okresie trzech najbliższych lat.

W ramach tegorocznego etapu przebudowane całkowicie będa ulice: Półwiejska, Wilcza i Młyńska. Częściowy remont zostanie przeprowadzony na ulicach Kolejowej i prostej. Wymieniona będzie znaczna część infrastruktury podziemnej, będzie nowe oświetlenie i monitoring z wykorzystaniem 20 kamer. Planowany termin zakończenia tego etapu projektu to koniec września. Co będzie składać się na kolejne etapy?