Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Mistrzostwa Polski Flyball
Nasz Tczew

Mistrzostwa Polski Flyball w Tczewie!

Polski Związek Sportu Flyball poinformował, że w Tczewie odbędą się w tym roku Mistrzostwa Polski. Informację tę potwierdziła Ewa Sobolewska z Ultra Flyball Team Tczew oraz prezydent Mirosław Pobłocki.

Flyball to drużynowa dyscyplina sportu z udziałem psów ścigających się przez przeszkody. W naszym mieście mamy zespół Ultra Flyball Team, zaliczany do krajowej czołówki. Dzięki działaniom Ewy Sobolewskiej prowadzącej klub i przychylności władz miasta od kilku lat możemy też oglądać widowiskowe zawody flyball organizowane na nadwiślańskim bulwarze. Nie były to jednak turnieje o takiej randze co Mistrzostwa Polski.

Co ciekawe – tegoroczne mistrzostwa będa wyjątkowe, bo to powrót imprezy tego szczebla. Ostatnie mistrzostwa kraju organizowane były 13 lat temu! Zaprosiliśmy do naszego studia Ewe Sobolewską, by opowiedziała o przedsięwzięciu – przybyła z reprezentantami tczewskiego teamu Cookim i Peperem. Potwierdziła, że 26 września w Tczewie odbędą się jednodniowe Mistrzostwa Polski. Wcześniej planowane ogólnopolskie zawody będzie można oglądać na bulwarze także w czerwcu.