Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Sławek rower
Nasz Tczew

Sławek będzie miał nowy rower

Sławomir Zgubiński, który przez wypadek w dzieciństwie stracił obie ręce, od lat budzi podziw mieszkańców Tczewa i okolicy. Mimo swojej niepełnosprawności jeździ na rowerze, pokonując ponad 500 kilometrów tygodniowo. To jego życiowa pasja. Łukasz Elmanowski poruszony sytuacją Sławka założył w internecie zrzutkę na nowy rower dla niepełnosprawnego. Zbiórka 25 tysięcy złotych wzbudziła wielkie zainteresowanie i zakończyła się powodzeniem.

Reportaż filmowy o życiowej pasji niepełnosprawnego tczewianina pojawił się niedawno na lokalnym portalu internetowym tcz.pl. Sławomir Zgubiński opowiadał o tym, że jazda na rowerze znaczy dla niego bardzo wiele, jest oderwaniem od codzienności, problemów. Opowiedział również o swoim rowerze, czyli przerobionej szosówce na potrzeby osoby kierującej, hamującej i zmieniającej przerzutki brodą. Inny tczewianin Łukasz Elmanowski poruszany historią Sławka postanowił go wesprzeć akcja charytatywną.

Chyba wielu mieszkańców Tczewa i okolicy podziwia sprawność, odwagę i pasję Sławka, którego widzą na co dzień jeżdżącego po mieście, ale też na trasie do Kwidzyna, Sobieszewa czy Starogardu Gdańskiego. Zrzutka na nowy rower dla Sławka w wysokości 25 tysięcy złotych po tygodniu zakończyła się powodzeniem

Sławek będzie jednym z bohaterów drugiej części filmu “Niepokonani – pokazać niepełnosprawność autorstwa Michała Wieczorkowskiego wyprodukowanego przez Caritas Diecezji Pelplińskiej.