Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Słoneczna majówka na Górkach
Nasz Tczew

Słoneczna majówka na Górkach

Już po raz jedenasty na osiedlu Górki odbyła się majówka, która przyciągnęła tłumy. Mieszkańcy mogli skorzystać z wielu atrakcji sportowych, muzycznych czy rekreacyjnych. Fabryka Sztuk podczas majówki odsłoniła nową wystawę plenerową związaną z historią osiedla Witosa.

Podczas jedenastej majówki na Górkach dobra pogoda przyciągnęła tłumy mieszkańców z całego miasta na skwer 750-lecia Tczewa. Organizatorzy wydarzenia, czyli prezydent Mirosław Pobłocki i radny miejski Kazimierz Mokwa, zapewnili mieszkańcom różnorodne atrakcje. Były warsztaty dla dzieci i młodzieży, gry i zabawy sportowe, w tym fińskie kręgle Molkky, zaplatanie warkoczyków, dmuchańce, możliwość popływania w kajaku czy strzelania z broni, mierzenie ciśnienia, badanie poziomu cukru we krwi, a także atrakcje muzyczne na scenie. Mieszkańcy obejrzeli występ dzieci z przedszkola Jarzębinka, podopiecznych Agaty Sowy, pokaz zumby czy występ Cristo Dance.

Fabryka Sztuk podczas majówki odsłoniła nową wystawę plenerową związaną z historią osiedla Witosa. Wystawa jest o wiele skromniejsza niż na innych osiedlach. Fabryka Sztuk apeluje do mieszkańców o przekazanie fotografii i informacji związanych z historią Górek, tak aby można było wystawę powiększyć.