Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Passionatka rejs
Nasz Tczew

Śpiewająca podróż z chórem Passionatka

W sobotę w Centrum Kultury i Sztuki odbył się koncert zatytułowany “Z Passionatką w piękny rejs”. Tczewski chór dziecięco-młodzieżowy dyrygowany przez Weronikę Łopatę przeniósł publiczność w różne części muzycznego świata.

Weronika Łopata niedawno w sali Centrum Kultury i Sztuki podczas koncertu “Wszystkie chóry śpiewają w Tczewie” prowadziła aż cztery zespoły wokalne podczas koncertu dyplomowego wieńczącego pięć lat nauki klasie dyrygentury w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Wystąpił również dziecięco-młodzieżowy chór Passionatka, który działa przy CKiS, a prowadzony jest przez obecną dyrygentkę od półtora roku. W minioną sobotę Passionatka miała swój samodzielny koncert z towarzyszeniem zespołu muzycznego.

Chór Dziecięco-Młodzieżowy Passionatka działa od 2014 przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie (we wcześniejszych latach chór działał pod nazwą warsztaty wokalne). W chwili obecnej składa się z ok. 30 chórzystek i chórzystów w wieku od 5 do 18 lat. Ideą chóru jest daleko idące umuzykalnianie młodego pokolenia.