Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

No Muzeów 2024
Nasz Tczew

Europejska Noc Muzeów ze sztuką i szkutnikiem

Moc atrakcji w kilku placówkach przygotowano w Tczewie w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Do Fabryki Sztuk i tczewskich filii Narodowego Muzeum Morskiego przybyły tłumy.

W tym roku Fabryka Sztuk zaprosiła na artystyczną noc muzeów z wernisażem, warsztatami, pokazami i koncertami. Chętnie zwiedzano Muzeum Wisły oraz Centrum Konserwacji Wraków Statków, gdzie również przygotowano pokazy i warsztaty.

Fabryka Sztuk rozpoczęła Noc Muzeów wernisażem. Wystawa zatytułowana “Jacek Kornacki retrospektywa” zaprezentowana na dwóch kondygnacjach budynku głównego była “daniem głównym” sobotniego wieczoru. Tu dzieła profesora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku można było kontemplować także z towarzyszeniem muzyki w wykonaniu duetu Jazzy Vibes, czyli Agnieszki Perehudy i Grzegorza Piankowskiego.

Duża część wystawy stanowią prace wizualne z wykorzystaniem światła ultrafioletowego. Dzieci mogły również tworzyć swoje dzieła UV na warsztatach, zlokalizowanych wokół prac Kornackiego, a był to dopiero początek nocnej przygody w Fabryce Sztuk.

Oblężenie w pierwszych godzinach wieczornego zwiedzania przeżywało Muzeum Wisły. W innej sąsiedniej placówce Narodowego Muzeum Morskiego, czyli w Centrum Konserwacji Wraków Statków przygotowano sporo atrakcji, zwłaszcza dla dzieci.