Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Sportowa dwójka znów na kwarantannie
Nasz Tczew

Sportowa dwójka znów na kwarantannie

Część uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 została ponownie objęta nauką zdalną, ponieważ u kilku nauczycieli wykryto koronawirusa. Prezydent Tczewa ponownie zachęca do szczepień i jednocześnie przypomina, że punkt masowych szczepień w ósemce prawdopodobnie wkrótce zostanie zamknięty.

Kilkanaście dni po rozpoczęciu roku szkolnego jedna piąta uczniów sportowej dwójki musiała pozostać w domu na kwarantannie. We wtorek spośród 160 uczniów i uczennic objętych wcześniej nauką zdalną 80 mogło wrócić do tradycyjnych zajęć w szkolnych ławkach. W programie „Pytania do Prezydenta” temat skomentował Mirosław Pobłocki.

Prezydent ponownie zachęca do szczepień, które są najskuteczniejszym sposobem uniknięcia zakażenia. Włodarz informuje, że akcja szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson została w Tczewie zakończona. W trakcie lata zużyto niemal całą pulę 2000 szczepionek, które można było otrzymać bez rejestracji. Pozostało jedynie około stu. Mirosław Pobłocki wyjaśnia, z jakiego powodu weekendowa akcja została zakończona.

Dodajmy, że od początku września w powiecie tczewskim wykryto 16 przypadków koronawirusa, z czego aż 5 z nich we wtorek. Ponad pięć przypadków wykrytych jednego dnia ostatnio odnotowano w maju. Łączna liczba zakażonych mieszkańców powiatu od początku pandemii przekroczyła 10 100 osób. Ostatni zgon spowodowany COVID-19 został odnotowany 10 lipca. Łącznie w powiecie tczewskim z powodu koronawirusa zmarło 251 osób.