Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

zatorze drugi etap
Nasz Tczew

Kumulacja inwestycji dla mieszkańców Zatorza

Mieszkańcy Zatorza muszą uzbroić się w cierpliwość. Trwa kolejny etap przebudowy tego osiedla. To ostatnia część kompleksowej rewitalizacji tej dzielnicy. Zakończy się jeszcze w tym roku. Jest jeszcze jedna wiadomość – niebawem rozpocznie się przebudowa wiaduktu koło dworca PKP. Trzeba się liczyć z tym, że na okres kilkunastu miesięcy zamknięty będzie przejazd nad torami, będący przedłużeniem ulicy Mostowej.

W ramach programu rewitalizacji, dofinansowanego z funduszy Unii Europejskiej, przebudowane będą wszystkie ulice osiedla Zatorze i będzie w tej dzielnicy system monitoringu.
Wiosną zakończyła się przebudowa pierwszego etapu osiedla Zatorze. Kompleksowo wyremontowano ulice: Młyńską, Półwiejską, Wilczą. Wybudowano rondo na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Prostej. Wymieniono media pod ulicami, pojawiło się nowe oświetlenie i system monitoringu.

Od blisko miesiąca trwa kolejny etap przebudowy, po wykonaniu którego całe zadanie rewitalizacyjne osiedla będzie zrealizowane. Ostatni etap za 8 milionów 300 tysięcy złotych wykonuje je firma B&W z Pruszcza Gdańskiego.

W zakres inwestycji wchodzi kompleksowa przebudowa ulic Kruczej, Elżbiety, części Prostej i Kolejowej oraz budowa kilku odcinków pieszych. Nawierzchnia ciągu pieszo-rowerowy nad kanałem Młyńskim już jest gotowa. O inwestycję zapytaliśmy Przemysława Boleskiego, dyrektora Zakładu Usług Komunalnych, który jest przedstawicielem inwestora.
Mieszkańcy osiedla Zatorze, ale nie tylko oni, także mieszkańcy osiedla Staszica czy osoby pracujące w firmach Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Czatkowskiej i Malinowskiej muszą się liczyć z utrudnieniami związanymi z budową nowego wiaduktu nad torami kolejowymi, będącego przedłużeniem ulicy Mostowej.