Bardzo dużo tematów pojawiło się na listopadowej sesji rady miejskiej. Wiceprezydent Adam Burczyk po sprawozdaniu odpowiadał na wiele pytań. Rada głosowała nad dwudziestoma uchwałami. Jedna z nich dotyczyła zmiany zagospodarowania przestrzennego, żeby inwestor mógł wybudować w naszym mieście wieżowiec.
LXIII sesję obecnej kadencji rady miejskiej prowadził przewodniczący Zenon Drewa. Sesję rozpoczęła minuta ciszy poświęcona zmarłemu niedawno Stanisławowi Zaczyńskiemu.
Po uchwaleniu porządku obrad sprawozdanie z bieżącej działalności przedstawił wiceprezydent do spraw gospodarczych Adam Burczyk. Rozpoczął od pozdrowień od prezydenta Mirosława Pobłockiego, który z powodów zdrowotnych jest nieobecny w pracy od kilku tygodni. Najwięcej miejsca w raporcie wiceprezydent Burczyk poświęcił inwestycjom realizowanym i przygotowywanym do realizacji.
Pytania po sprawozdaniu zadawali radni. Dotyczyły między innymi lokalizacji napisu przestrzennego Tczew. Sprawę ostatecznie postanowił opisać wnioskodawca utworzenia napisu jako projektu budżetu obywatelskiego radny Krzysztof Misiewicz. Zaproponował, żeby ponowić wniosek do konserwatora zabytków o lokalizacji napisu na bulwarze, ponieważ prawdopodobne będa zmiany na stanowisku pomorskiego konserwatora zabytków.
Wiceprzewodnicząca rady Gertruda Pierzynowska odczytała odpowiedzi na interpelacje złożone w minionym miesiącu.
Rada głosowała nad dwudziestoma uchwałami. Wiele z nich dotyczyło programów wsparcia społecznego. Najwięcej dyskusji wywołała uchwała o zmianie zagospodarowania planu przestrzennego, tak, żeby deweloper mógł zrealizowac planowana inwestycję – budowę jedenastokondygnacyjnego wieżowca. Ostatecznie uchwałą przyjęto do realizacji 13 głosami “za” i 10 “przeciw”. Rada uchwaliła korektę tegorocznego budżetu. Jedna z uchwał dotyczyła petycji o utworzeniu tablicy informacyjnej przy istniejącej mogile żołnierzy radzieckich o prawdzie historycznej, czyli zbrodniczej działalności armii sowieckiej.
W kwestii tej uchwały zawiązała się dłuższa dyskusja, nawiązująca także do przeniesienia mogiły sowieckich żołnierzy. Osiemnastu radnych głosowała za pozytywnym rozpatrzeniem petycji. W części poświęconej zgłaszaniem wniosków i interpelacji głos zabrali Maciej Skiberowski, Marcin Kussowski, Krzysztof Misiewicz, Iwona Nitza i Kazimierz Ickiewicz.