Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

strażacy
Nasz Tczew

Strażacy pamiętają o walce z powodzią

W czwartek tczewscy strażacy obchodzili swoje święto.

Wyjątkowo zrobili to w plenerze – nad Wisłą, a tradycyjnie dzień strażaka był okazją do wręczenia nagród, odznaczeń, awansów.

Z okazji dnia strażaka na Bulwarze Nadwiślańskim Sambora odbyła się uroczysta gala z udziałem posłów Ziemi Tczewskiej, samorządowców, duchownych, przedstawicielami innych służb mundurowych i mieszkańców Tczewa. Miejsce zostało wybrane celowo. Pięć lat temu podczas powodzi zagrożone zalaniem było Stare Miasto, domy położone najbliżej bulwaru, ulicy Nad Wisłą. Wtedy w 2010 roku Straż Pożarna ratowała Tczew przed zalaniem ustawiając na bulwarze rękaw wodny, który spełnił swoje zadanie. Tamte wydarzenia przypomina okolicznościowa wystawa fotograficzna, którą można było zobaczyć koło przystani nad Wisłą.

Uroczystość była okazją do podziękowań, awansów na wyższe stopnie, wręczenia nagród i odznaczeń. Obecnie straż pożarna to nie tylko walka z ogniem, strażak to specjalista od ratowania życia, mienia, środowiska – usuwają skutki wypadków drogowych, katastrof wywoływanych wichurami, powodziami, wybuchami czy zawaleniami budynków. W tczewskiej jednostce pracuje obecnie blisko 100 osób. W naszym powiecie w każdej gminie mamy również oddziały ochotniczej straży pożarnej.