Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tańszy węgiel na Górkach Przemysłowych
Nasz Tczew

Tańszy węgiel na Górkach Przemysłowych

Władze Tczewa poinformowały, że spółka PGE Paliwa zawarła umowę z jednym z tczewskich składów węgla, od którego można zakupić paliwo stałe po preferencyjnej cenie. Jednocześnie Urząd Miejski apeluje do spółki PGE o przyspieszenie całego procesu logistycznego, który zdaniem ratusza jest bardzo powolny.

Kilka tygodni temu prezydent Tczewa zapowiadał, że mieszkańcy prawdopodobnie będą mogli w trzech składach na terenie miasta zaopatrzyć się w węgiel po preferencyjnej cenie. Okazuje się, że państwowa spółka PGE Paliwa nie chciała podpisać umowy z kilkoma tczewskimi firmami, a tylko z jedną. Wybór padł na spółkę Transbud Nowak zlokalizowaną na Górkach Przemysłowych przy ul. 30 Stycznia. To w tym miejscu tczewianie mogą zakupić węgiel po preferencyjnej cenie.

Aby dokonać zakupu węgla po preferencyjnej cenie, mieszkaniec Tczewa musi posiadać zaświadczenie wydane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zaświadczenia uprawniające do nabycia węgla w ilości do 3 ton można zrealizować do 30 kwietnia przyszłego roku.

Niewykluczone, że pojawią się dodatkowe punkty w Tczewie z preferencyjnym węglem, jeśli spółka PGE Paliwa podpisze kolejne umowy.