Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tczew jest przyjazny dla osób LGBT
Nasz Tczew

Tczew jest przyjazny dla osób LGBT

Tęczowa Wiosna wzywa samorządy z Pomorza do przyjęcia uchwały solidarnościowej z osobami LGBT. Prezydent Tczewa odpowiada, że respektowanie praw człowieka jest rzeczą oczywistą, zapisaną w najważniejszym akcie prawnym, czyli Konstytucji RP i dlatego nie wymaga wprowadzania lokalnych regulacji. Zapewnia, że Tczew jest miastem przyjaznym, otwartym i tolerancyjnym.

Działacze Tęczowej Wiosny zwrócili się z apelem do władz wielu miast w całej Polsce o przyjęcie uchwały solidarnościowej z osobami LGBT. Szczegóły wyjaśnia Iwona Ochocka, która niedawno wzięła udział w I Gdańskim Biegu Równości.

W ostatnich latach wzrósł poziom agresji wobec osób LGBT, co zdaniem opozycji może być skutkiem mowy nienawiści stosowanej przez przedstawicieli rządu oraz prezydenta RP. Wielu polityków Zjednoczonej Prawicy wspiera strefy wolne od LGBT, które obecnie są uchylane przez niezależne sądy. W 2019 roku w trakcie kampanii wyborczej pomorscy działacze PiS podjęli próbę zebrania podpisów poparcia pod projektem uchwały o nazwie „STOP propagandzie LGBT”. W przypadku Tczewa na zbieraniu podpisów się skończyło.