Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Stolarek Nowy Jork
Nasz Tczew

Tczewianin w Nowym Jorku wystąpił na forum ONZ

Gościem cyklicznej audycji Radia Tczew zatytułowanej “Zainspirowane integracją” był Andrzej Stolarek i jego opiekunka Edyta Górska, którzy byli uczestnikami forum Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, poświęconemu osobom z zespołem downa.

Andrzej Stolarek to aktywny uczestnik Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Wigury w Tczewie. Jest w naszym mieście znany. Bierze udział w wielu publicznych wydarzeniach. Realizuje pasję dziennikarską w Radiu Sovo. Ponadto lubi działania multimedialne.

W ubiegłym tygodniu reprezentował niepełnosprawnych intelektualnie w Polsce oraz swoich kolegów z Koła Koło w Tczewie na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych, jakie odbyło się w Nowym Jorku.

Andrzej wraz ze swoją terapeutką Edytą Górska wzięli udział w konferencji z okazji 13. Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. W Nowym Jorku podczas wystąpienia opowiadał o opiece zdrowia w Polsce, realizacji swoich pasji, o ulubionych miejscach.
Kilka dni po powrocie byli gośćmi Agnieszki Synowiec i Ewy Misztal w cyklicznym programie Radia Tczew zatytułowanym “Zainspirowane integracją”.