Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Eaton otwarcie
Nasz Tczew

Tczewski Eaton poszerza i zwiększa produkcję

Firma Eaton realizuje w Tczewie inwestycję za ponad 20 milionów dolarów. Buduje przy ulicy 30 stycznia linie produkcyjne komponentów do pojazdów elektrycznych i tworzy laboratorium. To pierwsze przedsięwzięcia w Polsce nowego projektu korporacji – Eaton E-Mobility.

Na oficjalnym otwarciu projektu Eaton E-Mobiliti prezentowano pierwszą z pięciu linii produkcyjnych. Na uroczystość przybyli menedżerowie z zarządu światowej korporacji Marco Martini i Mark Schneider.
Byli także przedstawiciele lokalnych samorządów ze starostą tczewskim i prezydentem naszego miasta. Byli twórcy i partnerzy projektu oraz pracownicy tczewskiego oddziału.
Eaton eMobility będzie dostawcą dla producentów rozwiązań elektromobilnych w pojazdach elektrycznych i hybrydowych. O takim kierunku rozwoju i samej inwestycji powiedział nam dyrektor zakładu Eaton w Tczewie Adam Dułak.


Inwestycja pozwoli na produkcję inwerterów, czyli wysoce wydajnych falowników – urządzeń sterujących prądem i przyczyniających się do wydłużenia żywotności baterii. O produktach, które już produkowane są w Tczewie powiedział nam dyrektor operacyjny Eaton E-Mobility Tomasz Dzieżyc.

Inwestycja Eaton E-Mobility spełniła wymogi programu rządowego, do którego firma mogła przystąpić poprzez Pomorską Strefę Ekonomiczną. Dzięki ulgom podatkowym w znacznej części inwestycja zwróci się firmie Eaton. Na uroczystym otwarciu podkreślano bardzo sprawne i szybkie zrealizowanie pierwszej części projektu.

W przyszłości w tczewskim Eaton mają być produkowane kolejne rozwiązania z zakresu emobility, w tym ładowarki pokładowe i jednostki dystrybucji mocy.