Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Noc bibliotek dzieci
Kultura Nasz Tczew

Spotkania autorskie i wieczorne zwiedzanie na Nocy Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w zrewitalizowanym budynku siedziby głównej zorganizowała cykl wydarzeń w ramach “Nocy Bibliotek”. Najpierw dzieci zapoznały się z książkami Agnieszki Śladkowskiej, następnie odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Betcherem. Wieczorem spora grupa osób zwiedzała sale i zakamarki biblioteki, czyli zabytkowego dawnego sądu i więzienia.


Tegoroczna, dziewiąta, edycja Nocy Bibliotek przebiegała pod hasłem “Absurd nie czytać”. Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie po raz pierwszy przystąpiła do tej ogólnopolskiej akcji w zrewitalizowanym zabytkowym obiekcie siedziby głównej przy ulicy jarosława Dąbrowskiego. Dyrektor MBP Krzysztof Korda opowiada o pomysle tczewskiej placówki na organizację Nocy Bibliotek.


Dla najmłodszych w klimatycznej sali na poddaszu przygotowano przedstawienie fragmentu książki „Franek Błyskawica – sen na Gradowej Górze”, które prowadziła autorka książki Agnieszka Śladkowska.

Blisko 50 osób przyszło na ostatnią odsłonę Nocy Bibliotek w Tczewie, czyli wieczorne zwiedzanie zabytkowego, ale zmodernizowanego obiektu MBP.