Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Poznaj historię Biblii
Nasz Tczew

Poznaj historię Biblii

Jak powstała Biblia? Jak wpłynęła ona na kulturę, sztukę i życie codzienne? Jak przebiegał proces tłumaczenia Pisma Świętego na różne języki świata, w tym na polski? Te i inne ciekawostki można poznać na czasowej wystawie o historii Biblii, którą udostępnił Kościół Zielonoświątkowy w Tczewie.

Wystawa pt. „Historia Biblii” jest skierowana do każdego, zarówno do tych, którzy Biblię znają od podszewki, jak i do tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jej treściami. Wystawa jest bezpłatna i można ją zobaczyć w Chrześcijańskim Centrum Społecznym przy ul. Kwiatowej, które należy do Kościoła Zielonoświątkowego.

Wystawa składa się nie tylko z tablic informacyjnych, ale i z replik najstarszych manuskryptów i kamiennych tablic, skrawków papirusów, zrolowanych skór, zapisanych zwojów oraz pierwszych drukowanych egzemplarzy. Wystawę zwiedza się z przewodnikiem. Maksymalny czas zwiedzania został przewidziany na 1,5 godziny, ale możliwe są też warianty przyspieszone.

Aby obejrzeć wystawę, należy wcześniej zarejestrować się pod widocznym na ekranie numerem telefonu. Patronem tego wydarzenia jest prezydent Tczewa, Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie oraz Fundacja Aeropag.