Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tczewskie Dożynki Działkowe 2016
Nasz Tczew

Tczewskie Dożynki Działkowe 2016

Okolicznościowa msza święta, uroczystości oficjalne i rekreacyjny festyn złożyły się na dwudzieste czwarte Tczewskie Dożynki Działkowe.

Tczewskie Dożynki Działkowe odbyły się w minioną sobotę. Rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Józefa. Nabożeństwo w intencji działkowców odprawił ksiądz prałat Antoni Dunajski. Z kościoła właściciele ogródków wraz z gośćmi, prowadzeni przez orkiestrę dętą Torpeda przemaszerowali na kanonkę, gdzie odbył się festyn. Najpierw była część oficjalna – przemówienia przedstawiciela tczewskich działkowców Henryka Drewy, także zaproszonych gości oraz wręczenie okolicznościowych wyróżnień i ogłoszenie wyniku konkursu na najpiękniejszą działkę.

Zobacz materiał filmowy w lokalnych wiadomościach „Nasz Tczew”:

Dożynki działkowców to przede wszystkim wystawy plonów, które prezentują Rodzinne Ogrody Działkowe, a jest ich u nas dwanaście (licząc razem z ROD Lubiszewo). Najstarsze i największe tczewskie Rodzinne Ogrody Działkowe – imienia Jana Kasprowicza – w tym roku obchodziły jubileusz 105-lecia. O Tczewie można mówić, że to miasto działkowców – ogródki zajmują w obrębie miasta 150 hektarów, jest ich prawie 3 i pół tysiąca.