Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

skwer TTBS
Nasz Tczew

Zielony skwer na osiedlu TTBS

Mini-osiedle Tczewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego to najmłodsza część Suchostrzyg. Miasto zakończyło tu zagospodarowanie wolnej przestrzeni między kilkoma blokami. Powstał teren zielony z alejkami, ozdobnymi nasadzeniami i miejscami do wypoczynku.

O utworzenie między blokami miejsca, gdzie można by pospacerować i odpocząć zabiegali mieszkańcy i radni z tej dzielnicy. Inwestycja miała być zrealizowana w ubiegłym roku, ostatecznie końcowy efekt prac można zobaczyć w tym tygodniu. W środowe popołudnie na skwerze spotkali się prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki i trzech miejskich radnych Kazimierz Ickiewicz, Roman Kucharski i Krystian Cieśnik. Była okazja porozmawiać o potrzebach mieszkańców tej części Suchostrzyg, składającej się z szesnastu budynków wielomieszkaniowych wybudowanych stosunkowo niedawno przez Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Inwestycja kosztowała ok. 300 tys. zł i w całości została zrealizowana ze środków budżetu miasta. Nowy skwer powstał na powierzchni około 3 tys. metrów kwadratowych. W ramach zadania powstały utwardzone alejki z kostki betonowej, pojawiły się elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci, posadzone zostały drzewa i krzewy, posiana trawa. Pełen efekt będzie widoczny dopiero wiosną , gdy się zazieleni