Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tczewianie pomagają uchodźcom
Nasz Tczew

Tczewianie pomagają uchodźcom

Mieszkańcy Tczewa przekazali rzeczy niezbędne do udzielenia pomocy humanitarnej osobom, które przebywają na granicy polsko-białoruskiej. Wszystkie zebrane przedmioty trafią do Grupy Granica działającej w Białymstoku. Za tczewską zbiórkę odpowiada Spółdzielnia Socjalna „Heca”.

Sytuacja na granicy Polski i Białorusi staje się coraz poważniejsza. Spółdzielnia Socjalna „Heca”, czyli przedsiębiorstwo społeczne z Tczewa, które działa na rzecz reintegracji osób wykluczonych, otrzymało od tczewian dary dla uchodźców. Osoby te szukają lepszego życia w Unii Europejskiej, a w chwili obecnej zostały uwięzione w lasach, gdzie obowiązuje stan wyjątkowy.

Grupa Granica przygotuje z otrzymanych darów pakiety ratunkowe, które zostaną rozłożone w lesie w strefie stanu wyjątkowego. Niektórzy Polacy krytycznie oceniają pomoc udzielaną uchodźcom przez to, że na granicy dochodzi do ataków na polskich żołnierzy czy strażników. Osoby udzielające pomocy podkreślają, że w każdej grupie zdarzają się negatywne przypadki, co nie znaczy, że nie należy pomóc pozostałym.

Spółdzielnia Socjalna „Heca” prawdopodobnie w najbliższym czasie będzie organizować kolejne zbiórki dla uchodźców. Po szczegóły odsyłamy na fanpage na Facebooku.