Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

komenda brak
Nasz Tczew

Nie ma środków na nową komendę policji

Komendant Powiatowy Policji w Tczewie zabrał głos w sprawie budowy nowej siedziby dla tczewskich policjantów. Marcin Malinowski poinformował, że rozmowy na ten temat wciąż trwają, jednak na przeszkodzie stoi brak środków na realizację zadania.

W marcu informowaliśmy o tym, że budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Tczewie została zgłoszona do ujęcia w Planie Inwestycji Policji na lata 2022-2026. To efekt tego, że ponad dwa lata temu Zarząd Powiatu Tczewskiego zwrócił się do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku o budowę zupełnie nowej siedziby dla tczewskich policjantów.

Komendant wojewódzki zaproponował wówczas dwa warianty: przebudowę aktualnej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Tczewie lub budowę zupełnie nowej. Pierwszy wariant miałby kosztować 35 mln zł, a drugi 55 mln zł. Podczas marcowej sesji przewodnicząca Rady Powiatu Tczewskiego Barbara Kamińska zapytała komendanta o to, na jakim etapie są rozmowy w sprawie stworzenia nowej siedziby dla tczewskich policjantów.

Policyjny kompleks budynków przy ul. Kasprowicza powstał w latach 1976-1978. Składa się z budynku administracyjnego i pięciu obiektów zaplecza technicznego o łącznej powierzchni ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych. Na tczewskiej komendzie pracuje ponad 200 osób. Prezydent Mirosław Pobłocki poinformował nas w marcu, że miasto nie dysponuje działką, którą mogłoby przekazać pod budowę nowej siedziby tczewskiej policji.