Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tczewskie kino ponownie otwarte
Nasz Tczew

Tczewskie kino ponownie otwarte

Dobra wiadomość dla tczewskich kinomanów. Mimo ubiegłotygodniowej informacji o trwałym zamknięciu kina, sieć Helios oraz właściciel Galerii Kociewskiej podpisali nową umowę, dzięki której przerwa w funkcjonowaniu obiektu nie będzie dłuższa niż jeden tydzień.

W ubiegłym tygodniu mieszkańców Tczewa zaniepokoiła wiadomość o zamknięciu jedynego kina w mieście, znajdującego się w Galerii Kociewskiej. Sieć Helios poinformowała, że powodem było wypowiedzenie umowy najmu przez właściciela galerii, czyli Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych INBAP. W kolejnych dniach zarówno fundusz jak i sieć kina informowały o tym, że rozmowy zostały wznowione i że jest szansa na ponowne otwarcie kina. Obie strony porozumiały się, czego efektem jest nowa umowa.

Miejska działka, na której znajduje się galeria została 10 lat temu oddana funduszowi INBAP w użytkowanie wieczyste. W umowie zapisano, że w galerii musi zostać uruchomione kino. Oznacza to, że nawet jeśli Helios opuściłby obiekt, INBAP musiałoby zorganizować nowego operatora. Ten jednak się nie zmieni. Z pozostania sieci kinowej cieszy się 30 pracowników tczewskiego kina, którzy w ubiegłym tygodniu otrzymali wypowiedzenia.

Mieszkańcy Tczewa cieszą się, że kino już w piątek ponownie zostanie otwarte. Podkreślają jednak, że inne elementy Galerii Kociewskiej pozostawiają wiele do życzenia. Rzeczniczka galerii wyjaśnia, że problemy obiektu wynikają z kilku powodów. Mowa m.in. o dwuletniej pandemii, niedzielach niehandlowych oraz o coraz bardziej dotkliwej inflacji, która wpływa na wzrost cen produktów.