Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tczewskie koło PO już nie istnieje
Nasz Tczew

Tczewskie koło PO już nie istnieje

Tczewskie koło Platformy Obywatelskiej przestało istnieć. Taką decyzję podjął Zarząd Regionu Pomorskiego tej partii. Na stanowisko tymczasowego komisarza powołano Marka Modrzejewskiego, byłego starostę i byłego przewodniczącego Rady Powiatu Tczewskiego. Jego zadaniem będzie powołanie nowych, lokalnych struktur.

Od kilku lat w tczewskich strukturach Platformy Obywatelskiej dochodziło do zawirowań, czego punktem kulminacyjnym była publikacja tak zwanych taśm Neumanna, w których pomorski poseł użył obraźliwych słów wobec członków PO z Tczewa. Zarząd Regionu Pomorskiego Platformy Obywatelskiej kilka dni temu całkowicie rozwiązał tczewskie struktury. Poseł Sławomir Neumann powierzył funkcję komisarza byłemu staroście tczewskiemu, a obecnie radnemu powiatowemu.

Sytuację w tczewskiej PO skomplikowało zawieszenie w prawach członka partii byłego posła Jana Kulasa, który do listopada pełnił funkcję przewodniczącego lokalnych struktur. Według obserwatorów lokalnej polityki Kulas miał od jakiegoś czasu sprzyjać radnym z konkurencyjnego Prawa i Sprawiedliwości.