Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Teatralne popisy młodzieży
Nasz Tczew

Teatralne debiuty młodych aktorów

W Centrum Kultury i Sztuki odbył się konkurs teatralny.

W czwartek (26.03.2015) w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki odbył się VIII Turniej Talentów Teatralnych. Do przeglądu zgłosili się młodzi amatorzy aktorstwa i kabaretu.

Turniej został zorganizowany przez CKiS w ramach Szkolnego Festiwalu Sztuki. Na scenie swoje umiejętności aktorskie prezentowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Tczewa i powiatu tczewskiego. Prezentacje młodych adeptów teatru były różnorodne: bajki, scenki rodzajowe, przedstawienie ekologiczne, klasyczny dramat oraz kolaż poetycki.

Grupy teatralne w czterech kategoriach oceniała komisja artystyczna, w składzie której znaleźli się aktor i reżyser. W najmłodszej dla dzieci w wieku 7-10 lat zwyciężyła grupa Mali Giganci ze Szkoły Filialnej w Brzuścach, którzy zaprezentowali współczesna wersję „Kopciuszka”. W kategorii dzieci 11-13 lat pierwszej nagrody nie przyznano. W kategorii młodzieży gimnazjalnej jury najwyżej oceniło występ grupy teatralnej z Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie za kolaż poetycki zrealizowany na podstawie utworów Wisławy Szymborskiej, Małgorzaty Hillar i Marii M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. W kategorii młodzieży ponadgimnazjalnej wygrała grupa trupa z I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, która interpretowała „Plombe hrabiego” Stanisława Mrożka.