pogoń polfinal
Nasz Tczew

Pogoń pokonała mistrza Polski w futsalu

Kolejny sukces odniosły w tym sezonie piłkarki nożne Pogoni Dekpolu Tczew – awansowały do półfinału Pucharu Polski w futsalu. Tczewianki w ćwierćfinale Pucharu Polski w futsalu pokonały na wyjeździe 2:1 utytułowany zespół AZS UAM Poznań.

Rywalki Pogoni kilka dni wcześniej wywalczyły mistrzostwo Polski, wygrywając final four futsalowej ekstraligi. Pierwsza połowa była wyrównana, ale to tczewianki okazały się skuteczniejsze. Pogoń objęła prowadzenie w szesnastej minucie po golu zdobytym przez Katarzynę Nowak.
W dwudziestej minucie dośrodkowanie Nowak zaskoczyło defensywę AZS, a strzałem z bliskiej odległości na 2:0 (dwa do zera) podwyższyła Weronika Dziadzio. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.

W drugiej połowie przeważały gospodynie, ale Pogoń broniła się z determinacją i grała dobrze taktycznie. Świetnymi interwencjami popisywała się tczewska bramkarka Natalia Niemaszyk. Poznanianki w 28 minucie zdobyły bramkę kontaktową. Końcowe minuty były bardzo emocjonujące, ale Pogoń nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa. W najbliższą niedzielę piłkarki Mateusza Sroki walczyć będą na trawiastym boisku o punkty w pierwszej lidze w wyjazdowym meczu z ROW Rybnik.