Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tłumy na Targach Pracy
Nasz Tczew

Tłumy na Targach Pracy

Za nami szóste Powiatowe Targi Pracy, które odbyły się po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Około czterdziestu wystawców oferowało miejsca pracy dla potencjalnych chętnych. Duża liczba odwiedzających zaskoczyła nawet organizatorów.

VI Powiatowe Targi Pracy zostały zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomicznych. Wydarzenie miało na celu aktywizację zawodową osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz promocję lokalnych pracodawców.

Targi pracy tłumnie odwiedzili absolwenci szkół ponadpodstawowych powiatu tczewskiego. Łącznie w wydarzeniu uczestniczyło około 300 uczniów z siedmiu szkół. Na targach osoby poszukujące zatrudnienia mogły wybierać spośród ofert pracy: na produkcji, w handlu, w usługach, w transporcie, w biurze oraz w służbach mundurowych.

Równolegle do Targów Pracy zorganizowano spotkanie pt. „Obywatele Ukrainy na lokalnym rynku pracy”, w którym wzięli udział m.in. przedstawiciele władz lokalnych, szkół ponadpodstawowych, a także pracodawcy.