zapasy Mistrzostwa Polski
Nasz Tczew Sport

Mistrzostwa Polski w zapasach w Pelplinie

Ponad 130 (sto trzydzieści) zawodniczek rywalizowało w Mistrzostwach Polski w zapasach w stylu wolnym jakie w kategorii juniorek i młodzieżowej odbyły się niedawno w Pelplinie. Reprezentantki gospodarzy, Klubu Sportowego Bloczek Team Pelplin, zdobyły cztery medale i wygrały zmagania klubowe w kategorii młodzieżowej.

W mistrzostwach Polski do lat 23 startowało 55 zawodniczek z 26 klubów reprezentujących 10 województw. Klasyfikację klubową wygrał Bloczek Team Pelplin przed Nowe Iganie Siedlce i Junior Dzierżoniów. W punktacji wojewódzkiej najlepsze było mazowieckie przed wielkopolskim i pomorskim.

W kategorii do 53 kg młodzieżową mistrzynią kraju została Agata Kazimierczak z Bloczek Team Pelplin – to jej czwarte złoto w mistrzostwach Polski, na swoim koncie ma tytuł mistrzyni kraju młodziczek, dwukrotne mistrzostwo juniorek. Jest także aktualną wicemistrzynią Polski seniorek. W finale w tej kategorii podopieczna trenera Adama Bloka pokonała Nikolę Dytrych z AKS Piotrków Trybunalski.

Bardzo ciekawie zapowiadała się rywalizacja w młodzieżowej kategorii do 57 kg, w której doszło w finale do walki najbardziej utytułowanych zawodniczek, startujących w mistrzostwach. Finał w tej kategorii był ozdobą mistrzostw, na macie pojawiły się dwie aktualne wicemistrzynie Europy do lat 23 – Patrycja Gil z WLKS Nowe Iganie Siedlce i Magdalena Głodek KS Bloczek Team Pelplin, która niedawno wywalczyła wicemistrzostwo Europy w kategorii 59 kg. Wygrała zdecydowanie zapaśniczka z Siedlec – Patrycja Gil. Okazało się jednak, że Magda Głodek osłabiona była chorobą, ale nie chciała rezygnować ze startu.

Wicemistrzostwo Polski Głodek można ocenić jako kolejny sukces tej zawodniczki. podobnie jak brązowy medal innej zapaśniczki Bloczka Teamu Pelplin z kategorii młodzieżowej PauliKurosny Kuros, rywalizujacej w kategorii 50 kg.

W mistrzostwach juniorek startowało 76 zawodniczek z 36 klubów reprezentujących 13 województw. Klasyfikację klubową wygrał Cement Gryf Chełm przed Junior Dzierżoniów i Nowe Iganie Siedlce, wojewódzką lubelskie przed dolnośląskim i mazowieckim. Reprezentantka gospodarzy w tej kategorii wiekowej Patrycja Strzelczyk zdobyła brązowy medal.

Pelplin po raz pierwszy w historii był gospodarzem zawodów rangi mistrzostw kraju. Organizację imprezy, jaka odbyła się w hali Zespołu Kształcenia i Wychowania numer 1 goście ocenili wysoko.