Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

konkurs o Tczewie
Nasz Tczew

Uczniowie podstawówek poznawali historię Tczewa

“Tczew w czasie i przestrzeni” to tytuł konkursu dla uczniów ze szkół podstawowych zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. W finale udział wzięło pięć drużyn – najlepsza okazała się reprezentacja Katolickiej Szkoły Podstawowej.


Finał konkursu odbył się w siedzibie sekcji historii miasta, znajdującej się w gmachu Miejskiej Biblioteki publicznej w Tczewie przy ulicy Kościuszki. Trzyososbowe drużyny składały się z uczniów klas cztery-sześć. Pytania dotyczyły nie tylko historii naszego miasta, liczyła się ogólna wiedza, której uczniowie nie mogli poznać z podręczników.
Ile wynosi powierzchnia Tczewa?
Który z honorowych obywateli Tczewa był wicepremierem i ministrem finansów?
Czego według legendy zażądał Gryf od Sambora II?
To tylko przykłady pytań z testu, na które na żywo równocześnie odpowiadały zespoły na tabletach dzięki aplikacji. Wyniki interaktywnego quizu uczestnicy obserwowali na bieżąco po każdym pytaniu.


Zwyciężyła drużyna z Katolickiej Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół Katolickich im. św. Jadwigi Królowej w składzie: Konstanty Wolski, Ignacy Stencel i Artur Bielecki, której opiekunem była Magdalena Farenkemper-Cybulska.

Jurorami konkursu byli historycy: Kazimierz Ickiewicz oraz Krzysztof Zieliński. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły podstawowej numer 12, a trzecie zespół jedenastki, wyróżnienia otrzymały druzyny ze szkół podstawowych numer osiem i jeden.
Nagrody wręczali i gratulowali wiedzy uczestnikom zmagań wiceprezydent Tczewa Adam Urban , dyrektor MBP Krzysztof Korda i prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej Janusz Landowski.