Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

węzeł telebim
Nasz Tczew

Telebim i monitory na węźle do wymiany

Mirosław Pobłocki w programie “Pytania do prezydenta” przyznał, że elektroniczne urządzenia zintegrowanego węzła transportowego w Tczewie wymagają wymiany.

Ważnym elementem zintegrowanego węzła transportowego w Tczewie przy dworcu PKP jest system informacyjny, czyli monitory na peronach autobusowych, wielki telebim, a także informacje głosowe nadawane poprzez megafony. Widz telewizji Tetka zauważył, że większość z tych urządzeń nie działa lub nie jest wykorzystywana.

Sprawę na prośbę widza poruszyliśmy w grudniu. Dyrektor Zakładu Usług Komunalnych Przemysław Boleski wyjaśnił, że ponad dziesięcioletnie urządzenia elektroniczne są awaryjne, a przy tym są problemy z ich naprawą. Koszt wymiany urządzeń jest duży, więc decyzja należy do władz miasta. W tegorocznym budżecie miasta, czy też w budżecie ZUK-u nie ma zaplanowanych środków na naprawę systemu informacyjnego na węźle, jednak Mirosław Pobłocki podjął plan działania w tej sprawie o czym powiedział w programie “Pytania do prezydenta”.


Na węźle znajduje się kilkanaście peronów autobusowych. Bez zarzutu działa na monitorach system informacji komunikacji miejskiej, ale już na peronach komunikacji regionalnej brakuje części monitorów, niektóre są zepsute.

Problemem jest telebim, który Zakład Usług Komunalnych próbuje naprawić. Zapytaliśmy prezydenta czy jest możliwość współpracy z inwestorem, który zakupiłby telebim i wykorzystywał węzeł transportowy do celów komercyjnych.

Niedawno zepsuł się jedyny w mieście biletomat, w którym można było dokonywać płatności kartą bankową i doładować w ten sposób kartę miejską.
W związku z planem wprowadzenia od września bezpłatnej komunikacji w naszym mieście nie – będa naprawiane biletomaty.