Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

TUTW wystawa
Nasz Tczew

Uniwersytet trzeciego wieku pokazał się w Fabryce Sztuk

Warsztaty plastyczne są jednym z najprężniej działających wydziałów Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestnicy tych zajęć spotykają się raz w tygodniu w Fabryce Sztuk, gdzie niedawno otwarto wystawę prac plastycznych członków tczewskiego uniwersytetu.

Wystawa jest okazją do pokazania talentów tczewskich seniorów, ich możliwości, wrażliwości, otwarcia na sztukę. Prace są bardzo różnorodne. To rękodzieło wykonywane podczas zajęć manualnych, jak również bardzo dużo obrazów wykonywanych wieloma technikami. W ekspozycji znalazły się również okazy ceramiczne znad morza Śródziemnego przekazane przez jednego ze studentów.

W otwarciu wystawy uczestniczyli sami wykonawcy i ich bliscy, obecny był prezydent Tczewa i wiceprezydent do spraw społecznych. Miłym akcentem wernisażu był pokaz taneczny przedszkolaków z Jarzębinki.

Za uczestnictwo w artystycznych zajęciach i efekty pracy podziękowała prezeska TUTW Maria Banna. podziękowała również za współpracę władzom Tczewa i Fabryce Sztuk. My porozmawialiśmy z uczestniczkami warsztatów, autorkami wielu prac eksponowanych na wystawie.