Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

walentynki orkiestra
Nasz Tczew

W CKiS grali i śpiewali o miłości

W niedzielę 14 lutego na kanale You Tube i w telewizji Tetka można było zobaczyć premierę Koncertu Walentynkowego w wykonaniu Harcerskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Magdaleny Kubickiej-Netki oraz solistów Agaty Sowy i Michała Olejnika. Opowiadali oni o miłości wykonując klasyczne przeboje muzyki rozrywkowej.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa niemożliwe było zorganizowanie tradycyjnego Koncertu Noworocznego z gwiazdą, ale w ekspresowym tempie Harcerska Orkiestra Dęta wraz z wokalistami, którzy są zarazem instruktorami w Centrum Kultury i Sztuki, przygotowali Koncert Walentynkowy. Prowadzący Michał Olejnik w stylu narratora prowadził opowieść którą tworzyły niezapomniane przeboje.

Harcerze i wokaliści opowiadali o różnych etapach i barwach miłości takimi utworami jak „Niepewność” Marka Grechuty, “Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar czy zaśpiewany w duecie “Z Tobą chcę oglądać świat” Zbigniewa Wodeckiego.
Na niespełna godzinny występ złożyły się znane, ale znane niełatwe w interpretacji, przeboje. Agata Sowa potrafiła nadać tym utworom swój styl, odcisnąć swoje piętno.