Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Wyburzono dawną przychodnię
Nasz Tczew

Wyburzono dawną przychodnię

Po dawnej przychodni dziecięcej przy ul. Armii Krajowej nie ma już śladu. W minionych dniach budynek został całkowicie wyburzony przez nowego, prywatnego właściciela. Mieszkańcy Suchostrzyg obawiają się, że w tym miejscu powstanie nowy, dziesięciopiętrowy wieżowiec, który zasłoni sąsiednie bloki. Nowy właściciel temu zaprzecza.

Przez wiele lat w budynku przy ul. Armii Krajowej 19 funkcjonowała przychodnia dziecięca. W połowie 2019 roku została ona przeniesiona w inne miejsce i od tego momentu budynek stał pusty. Mieszkańcy wychowani na Suchostrzygach na przełomie XX i XXI wieku doskonale pamiętają przychodnię.

W minionym roku władze Tczewa postanowiły sprzedać pusty budynek wraz z całą działką o powierzchni niemal 2 tysięcy metrów kwadratowych. Do przetargu doszło w grudniu.

W minionych dniach nowy, prywatny właściciel całkowicie wyburzył budynek dawnej przychodni dziecięcej. Niektórzy napotkani przez nas mieszkańcy, obawiają się, że w tym miejscu powstanie kolejny dziesięciopiętrowy wieżowiec.

Skontaktowaliśmy się z nowym właścicielem, który zapewnia, że w miejscu dawnej przychodni na pewno nie powstanie wieżowiec. W planie jest budowa czterokondygnacyjnego bloku z ponad trzydziestoma mieszkaniami.