Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

W gminie Tczew wybrano nowych sołtysów
Nasz Tczew

W gminie Tczew wybrano nowych sołtysów

W miniony weekend mieszkańcy gminy Tczew wybierali sołtysów. Łącznie na obszarze dwudziestu sześciu sołectw o reelekcję ubiegało się aż osiemnastu kandydatów. Po przeliczeniu głosów okazało się, że jednego sołtysa nie udało się wybrać. W Rukosinie dwóch kandydatów otrzymało identyczną liczbę głosów, przez co za dwa tygodnie dojdzie tam do ponownego głosowania.

W niedzielę mieszkańcy gminy Tczew wybrali dwudziestu pięciu sołtysów na kolejne cztery lata. W przypadku osiemnastu sołectw, w których zgłosił się tylko jeden kandydat, wyborcy oddali głos na TAK lub NIE względem kandydata. Z kolei w ośmiu sołectwach mieszkańcy mieli do wyboru po dwóch kandydatów. Jednego sołtysa w niedzielę nie udało się wybrać. Dogrywka będzie dotyczyła Rukosina.

Wszystkich uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy Tczew było ponad 11 tysięcy. Frekwencja podczas wyborów była taka sama jak 4 lata temu i wyniosła 24%.

W dniu wyborów sołeckich spytaliśmy mieszkańców Lubiszewa Tczewskiego i Czarlina, dlaczego warto wziąć udział w głosowaniu.