Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

debiut ekstraliga
Nasz Tczew Sport

W sobotę piłkarki Pogoni zadebiutują w ekstralidze

Byliśmy z kamerą na jednym z ostatnich treningów piłkarek nożnych Pogoni Dekpolu Tczew przed inauguracją sezonu. W sobotę meczem ze Sportisem Bydgoszcz drużyna Mateusza Sroki zadebiutuje w ekstralidze. Trenera tczewskiego zespołu zapytaliśmy o przygotowania do sezonu i zmiany kadrowe.

W kadrze Pogoni znalazło się aż dziewięć nowych piłkarek. Rozmawialiśmy z dwiema zawodniczkami, które w ubiegłym miesiącu dołączyły do kadry Pogoni Dekpolu. Jedna z nich to 25-letnia doświadczona napastniczka Kornelia Okoniewska, która może być istotnym wzmocnieniem linii ataku.
Sztab Pogoni zdecydował się na włączenie do kadry młodych utalentowanych zawodniczek – Julię Olkiewicz, Julię Zielińską, Klaudię Tobiczyk czy 18-letnią obrończynię Aleksandrę Pąk.

Znaczące role w grze Pogoni mogą odgrywać inne nowe zawodniczki – doświadczone pomocniczki Paulina Pompa i Kinga Ejzel, wysoka obrończyni Anna Jałocha, czy pochodząca z Czarlina, ostatnio grająca w Lotosie Gdańsk, Roksana Polańska. Duża konkurencja jest na pozycji bramkarki. Tczewianka Natalia Niemaszyk może być zastąpiona utalentowaną 18-letnią Emilią Janedą, a alternatywą są jeszcze dwie inne bramkarki. Trener Sroka ma komfort wyboru podstawowej jedenastki i rotacji.