Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Wojsko rekrutuje na piknikach militarnych
Nasz Tczew

Wojsko rekrutuje na piknikach militarnych

W najbliższy poniedziałek 15 sierpnia będziemy obchodzić Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji dzień wcześniej, czyli w niedzielę, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Malborku przy współpracy z ratuszem zorganizuje w Tczewie piknik militarny.

Wydarzenie odbędzie się na Bulwarze Nadwiślańskim w niedzielę 14 sierpnia w godz. 14-18. Jego hasło przewodnie brzmi „Zostań Żołnierzem. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa”. Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Malborku opowiedział o szczegółach podczas konferencji prasowej w tczewskim ratuszu. Organizatorzy pikniku przygotowują również atrakcje dla miłośników najnowszego sprzętu wojskowego.

Pikniki militarne odbędą się również w najbliższy długi weekend w Kartuzach i Kościerzynie. Spytaliśmy podpułkownika, czy organizacja wielu pikników, których głównym celem jest zrekrutowanie nowych żołnierzy, ma związek z trwającą wojną w Ukrainie. Nasuwa się pytanie, czy Wojsko Polskie szuka chętnych w związku z obawami o rozszerzenie konfliktu o kolejne kraje. Organizator tej hipotezie zaprzecza.