Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Taneczne święto - turniej tańca
Nasz Tczew

Taneczne święto w Gimnazjum nr 3

W Ogólnopolskim Turnieju Tańca o puchar prezydenta Tczewa udział wzięło blisko 500 tancerzy.

W minioną niedzielę (29.03.2015) od rana do wieczora salę Gimnazjum nr 3 opanowali tancerze i ich kibice. W kilku blokach, według podziału na wiek i kategorie, ponad 220 par rywalizowało w Turnieju Tańca o Puchar Prezydenta Tczewa.

Ogólnopolskie turnieje tańca organizowane są przez Centrum Kultury i Sztuki od ponad 20 lat. Współorganizatorem ostatnich imprez jest TAKT – Tczewska Akademia Kreacji Tańca.

Po raz pierwszy rywalizacja odbyła się w sali Gimnazjum nr 3 w Tczewie. W w zawodach wzięli udział tancerze niemal z całej Polski. Najwięcej par było z Trójmiasta, ale byli też przedstawiciele klubów z Warszawy, Łodzi, Bydgoszczy, Torunia, Szczecina, Koszalina, Ełku, Piły, Olsztyna i wielu pomorskich miejscowości od Słupska i Helu po Elbląg i Chojnice. Turniej rozpoczął się przed południem, a ostatnie finałowe konkurencje zakończyły się późnym wieczorem.

Pary rywalizowały w tańcach latynoskich – czyli w rytmach tanga, rumby, chachy oraz w tradycyjnych odmianach tańca – na przykład klasycznym walcu. Taneczne święto trwało od ana do późnych godzin wieczornych. Puchar Prezydenta Miasta Tczew wygrały pary – w kategorii latino Anna Okulska i Kacper Zakowicz z LATINO CAFE Gdynia, a w stylu Standard Anna Krężel i Michał Myszkowski z tego samego klubu.